Automatyczne miski dla psów i kotów różnych ras

Na rynku znajdziemy obecnie wiele urządzeń, dzięki którym ułatwimy sobie opiekę nad psem i kotem. Należą do nich fontanny oraz miski elektroniczne. Dokonując zakupu zwróćmy uwagę na kilka szczegółów i wybierzmy model, który posiada odpowiednie cechy.

Pies spędza dużo czasu sam?Przy wyborze fontanny sprawdźmy przede wszystkim to, jaką pojemność posiada pojemnik na wodę. Model powinien też dysponować wysokiej jakości filtrami, dzięki którym woda zachowa czystość i świeżość. Uwzględnijmy też to, jak duży jest nasz pies. Kupując dużą fontannę możemy uniemożliwić małemu psiakowi picie prosto ze strumienia. Warto też dobrze przyjrzeć się misce elektronicznej, jaką mamy zamiar kupić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem są modele, których pojemniki można myć w zmywarce. Dzięki temu zachowamy czystość urządzenia, a nasz ulubieniec nie będzie jadł z brudnej miski. Ponadto dobierzmy ilość pojemników i czas, po którym istnieje możliwość otworzenia każdego z nich. Jeżeli zostawiamy psa na weekend, warto zdecydować się na miskę, która otworzy się nawet po czterdziestu ośmiu godzinach. Taki model oferuje nam chociażby marka PetSafe. Jeśli natomiast zdecydujemy się na miskę elektroniczną marki CatMate, możemy rozłożyć karmienie psa nawet na cztery dni. Wypad za miasto jest możliwy, a w dodatku nie musimy prosić nikogo z sąsiadów, aby przychodził karmić naszego ulubieńca. Takie urządzenia pozwalają zapewnić psu regularne i jednakowe porcje. Nie przeje się i nie będzie miał styczności z brudną karmą, ponieważ zamykane pojemniki nie przepuszczają żadnych zabrudzeń. Nie możemy tego zagwarantować w przypadku nałożeniu psu jedzenia do zwykłej miski, do której dostęp mają owady i unoszący się kurz.

Jeśli więc zależy nam na podawaniu psu czystego i świeżego jedzenia, warto zastanowić się nad zakupem urządzeń elektronicznych. Gdy jesteśmy w domu, wymienimy psiakowi wodę i nałożymy świeżego jedzenia. Jeżeli jednak wychodzimy do pracy rano i wracamy popołudniu, możemy zastać miski pełne sierści i kurzu. Nie zachęcają one psa do jedzenia i picia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenie psów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *