Drzwiczki dla psów – szkolenie psa

Używanie przejścia dla psówAlternatywa dla typowych drzwi dla psa i kota ? Sprawdź ciepłe drzwiczki dla kota i psa od marki EasyPet z serii Energy Saver, które zabezpieczają pomieszczenia przed wychłodzeniem ! Będąc czymś bardzo zajętym, słysząc drapanie naszego pupila drzwi z błagalnym piskiem proszącym o wypuszczenie go z domu, głowimy się co by tu zrobić, by pies chociaż w tej kwestii był samowystarczalny i sam wychodził do ogrodu. Szukamy zatem rozwiązania, które dość szybko każdy powinien odnaleźć mianowicie specjalne drzwiczki dla psów. Godną polecenia marką są drzwi EasyPet oraz PetSafe występujące również jako marka Staywell, które dostępne są nie tylko w kilku rozmiarach, ale i kolorach. Dużym psom polecamy drzwi 640ML lub 660ML, które nie dość, że dysponują dużym rozmiarem otworu, to dodatkowo posiadają giętką klapę, która ułatwia psom o dużych gabarytach łatwe przechodzenie przez nie.

Przypuśćmy, że znaleźliśmy idealne do naszego domu drzwiczki: pasujące do drzwi frontowych kolorem bądź innymi detalami. W przypadku drzwi Staywell montaż jest bardzo prosty, więc załóżmy też, że drzwi zostały zamontowane w mgnieniu oka. Efekt końcowy – rewelacja. Ale nasz pies nie chce przez nie przechodzić. Dziura w drzwiach już jest… więc nie zdemontujemy tak po prostu drzwi. Dlatego trzeba naszego pupila przekonać do nowego, lepszego wyjścia.

Otóż niezastąpione będą wszelkiego rodzaju nagrody czychające po drugiej stronie drzwiczek. Mowa tu oczywiście o różnych przekąskach, ciasteczkach, kościach i innych smakowitościach, które ubóstwia nasz pies. Można też wyprowadzić na zewnątrz ulubioną zabawkę psa, tak żeby tylko przechodząc przez swoje nowe drzwiczki mógł po nią pójść. Największym motywatorem może też okazać się Pan lub Pani, którzy będą na zewnątrz domu i zostawią pupila w nim samego. Na początek warto też podnieść na stałe wahadłową klapę, by pies przyzwyczaił się najpierw do samego przechodzenia przez otwór. Gdy przejście przez drzwiczki nie będzie już na nim robiło żadnego wrażenia, opuszczamy klapę i staramy się tak często jak to możliwe wprawiać ją w ruch, żeby pokazać psu, że przejście przez nią jest bardzo proste i szybkie. W temacie drzwiczek dla psów należy też zadbać o swoje bezpieczeństwo. Montowane drzwiczki muszą posiadać możliwość zamknięcia na stałe, tak by nikt do naszego domu nie mógł się włamać. (Zdjęcie w tym artykule prezentuje psa przechodzącego przez drzwi z serii 600ML marki Staywell. Ten i inne modele drzwi Staywell można kupić w polskim sklepie EasyPet).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczekanie psa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *