Gdy pies dużo szczeka

Pies, który nadmiernie szczeka potrafi bardzo skutecznie uprzykrzyć życie nie tylko swoim właścicielom, ale też całemu otoczeniu. To naprawdę bardzo kłopotliwe zachowanie, którego wyeliminowanie wymaga naprawdę niezmiernie ciężkiej pracy. Powodów takiego szczekania wymienić można rzecz jasna mnóstwo, nie mniej jednak w większości takowych przypadków bardzo dobre rezultaty przynoszą specjalne obroże antyszczekowe.

W zależności od kilku czynników – takich jak przede wszystkim gabaryty zwierzęcia oraz długość jego sierści – sięga się po obroże sprayowe, elektroniczne oraz dźwiękowe. Generalnie rzecz biorąc, sprawdza się tutaj zasada, że im mniejszy jest pies, tym większe ma tendencje do nadmiernego szczekania – chociaż oczywiście wcale nie musi być to regułą, od niej także jest wiele odstępstw.

Nie wolno jednak zapominać o tym, że należy bardzo pilnie obserwować zwierzę noszące antyszczekową obrożę, ponieważ reakcje na takie urządzenia mogą być różne. Jeśli szkolenie psa nie przebiega poprawnie, a pies zachowuje się agresywnie należy skontaktować się z profesjonalnym treserem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczekanie psa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *