Gdy pies psoci w domu

Jeśli posiadamy w domu psa, który uwielbia przebywać w miejscach, które powinien omijać, wspaniałym rozwiązaniem jest zakup niewidzialnej strefy domowej. Produkty tego typu znajdziemy w sklepach internetowych. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego modelu. Jeśli planujemy uchronić przed psem jedno miejsce w domu, które na dodatek nie zajmuje wiele przestrzeni, możemy skupić się np. na propozycji marki Innotek. Urządzenie wydziela dawkę drażniącego sprayu, kiedy wyczuje w odpowiedniej odległości ruch i zbliżającego się czworonoga.

Jak powstrzymać psa przed niszczeniem mieszkaniaNa podobnej zasadzie działa produkt marki PetSafe. Tutaj odległość od urządzenia możemy regulować w obszarze od 46 do 91 centymetrów. Po przekroczeniu granicy naszego pupila czeka kilka opcji karcącego bodźca. Jedną z nich jest sygnał dźwiękowy połączony z dawką niemiłego zapachu. Inną sam sygnał. Możemy również wybrać jedynie dawkę sprayu. Produkt idealnie sprawdzi się np. w pokoju dziecięcym, podczas snu malucha. Pies na pewno nie zakłóci malcowi odpoczynku, ponieważ niewidzialna strefa uchroni łóżeczko przed psimi zębami i pazurami. Produkt możemy postawić na parapecie, jeżeli nasz pies uwielbia podgryzać kwiatki albo kopać ziemię w doniczkach. Zawsze, kiedy nasz czworonożny ulubieniec wskoczy na parapet, urządzenie skarci go niemiłym zapachem. Spray jest bezwonny dla ludzkiego nosa i nie powoduje alergii. Dzięki czemu możemy bezpiecznie stosować niewidzialną strefę w obecności domowników.

Inną opcją, aby wyznaczyć w domu rejon, do którego pies nie powinien wkraczać, jest propozycja marki Multivet. Jest to droższa opcja, której działanie jest jednak bardziej zaawansowane. W zestawie mamy bowiem obrożę oraz nadajnik, który odpowiada za pilnowanie wyznaczonej niewidzialnej strefy. Pies nosi na szyi obrożę, która wydziela zapach w momencie, gdy niewidzialna granica zostanie przekroczona i nadajnik poinformuje o tym obrożę. Zanim jednak nastąpi dawka niemiłej dla psa woni, obroża wyemituje ostrzegawczy sygnał. Da to naszemu pupilowi szansę na zawrócenie z zakazanej strefy i uniknięcie kontaktu z drażniącym zapachem. Produkt doskonale sprawdza się na większym obszarze, ponieważ odległość granicy strefy od nadajnika może wynosić od 60 centymetrów do aż 3 metrów. Możemy w ten sposób uchronić przed czworonogiem nawet cały pokój. Idealne rozwiązanie, jeśli pies uwielbia przebywać w kuchni lub naszej sypialni, gdzie wyleguje się na łóżku, zostawiając ślady brudnych łap oraz sierść.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Niewidzialne ogrodzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *