Jak radzić sobie z psem

Kontroluj zachowanie swojego psaCzęsto spotykamy się z psami, które niestety intensywnie ujadają, szczekają, co denerwuje sąsiadów i nas samych. By tego uniknąć warto stosować obroże antyszczekowe. Dzięki nim poskromimy uciążliwe ujadanie, wycie i szczekanie. Pamiętajmy, aby prawidłowo używana obroża antyszczekowa nie była założona dłużej niż 12 godzin w ciągu dnia. Tego typu urządzenia uaktywniają się automatycznie, zaczynają działać tylko wtedy, gdy pies zacznie szczekać i automatycznie włączają korektę zachowania. Oczywiście, niektórzy właściciele sami chcą decydować kiedy zwierzak może, a kiedy nie powinien szczekać. Niestety na naszym rynku nie ma jeszcze obroży antyszczekowych, które można sterować pilotem. Obroże antyszczekowe na ogół dzielimy na 3 rodzaje: elektryczne, sprayowe, ultradźwiękowe.

Pierwsze po wykryciu szczekania podają psu impuls elektrostatyczny napinający mięśnie co w efekcie jest dla psa nieprzyjemne. Elektroniczne obroże są najbardziej skuteczne i można zastosować je praktycznie dla każdego psa, który nie ma problemów ze zdrowiem i jego waga przekracza 3,6 kg. Obroża antyszczekowa sprayowa działa na zasadzie uwolnienia nieprzyjemnego dla psa zapachu, to również redukuje uciążliwe szczekanie i wycie psa. Tego typu obroże przeciw szczekaniu stosuje się na ogół do pracy wewnątrz pomieszczeń, oraz wszędzie tam, gdzie nie można wykorzystywać elektrycznej obroży. Zapachy stosowane to na ogół aromat cytrynowy lub też neutralny, który jest niewyczuwalny dla ludzi. Tego typu obroże zasilane są na baterie. Ostatnim rodzajem obroży są modele ultradźwiękowe. Działają one na zasadzie emitowania ultradźwięków o tonach słyszalnych jedynie dla psów. Nieprzyjemny dźwięk jest emitowany zaraz po tym, jak urządzenie wykryje szczekanie psa. Obroże ultradźwiękowe na ogół sprawdzają się w tresurze mniejszych psiaków, które są podatne na tego typu stymulacje.

W tresurze nie musimy wykorzystywać tylko i wyłącznie elementów, które będą karcić i ograniczać psa. Musimy dawać mu chwile swobody i wytchnienia. Wówczas warto dawać mu zabawki w różnej postaci. Obecne kauczukowe modele marki Premier sprawiają, że pies nie zrobi sobie krzywdy, a także zadba stan swego uzębienia. Dodatkowym bodźcem, który stosuje się na ogół, może być pokarm umieszczony wewnątrz zabawki. To da nam gwarancję, że pies zainteresuje się danym gadżetem i po prostu zechce wyjeść zawartość z jej wnętrza. Niektóre modele zapewniają na tyle uciążliwą możliwość zdobywania pokarmu, że pies będzie zajęty na kilkadziesiąt dobrych minut. Oczywiście z czasem nauczy się szybkiej obsługi urządzenia, jednak wtedy możemy wymienić zabawkę na inną i zabawa rozpocznie się od nowa. Szczególnie polecane są tutaj zabawki marki Premier dostępne w sklepie Easypet.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczekanie psa, Tresura psów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *