Jak tresować przy pomocy elektronicznej obroży?

Wszędzie można przeczytać, że elektroniczna obroża to świetne pomoc w szkoleniu psa. Jednak jak jej używać? Mądrze używana obroża, to przede wszystkim taka, która nie służy do karania psa. Elektroniczna obroża do tresury z pilotem służy wyłącznie do wsparcia naszych komend słownych, które nie zawsze są wysłuchiwane przez nasze psy.

A co jeśli obroża trafi w niepowołane ręce, do osoby, która będzie chciała za pomocą tego narzędzia karać psa? Sprawdzone obroże to również obroże bezpieczne, posiadające certyfikat ECMA.

Każda obroża z tym certyfikatem posiada wyłącznik bezpieczeństwa. Jeśli przycisk odpowiedzialny za wysyłanie impulsu będzie wciskany dłużej niż kilka sekund to obroża samoczynnie się wyłączy. Ponowne uruchomienie obroży, a raczej włączenie impulsu w niej będzie możliwe dopiero po kilku minutach. Zatem tresować trzeba mądrze, szczególnie podczas używanie elektronicznej obroży. Warto jak najczęściej stosować bodźce ostrzegawcze, czyli dźwięk ostrzegawczy czy tez wibracja ostrzegawcza. Jeśli przyzwyczaimy psa do tego typu stymulacji, to w przyszłości nie będziemy musieli korzystać z impulsu korekcyjnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenie psów i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *