Kiedy zacząć szkolenie psa

Tresurę psa należy rozpoczynać, kiedy zwierzę liczy sobie dwa lub trzy miesiące – a zatem stosunkowo wcześnie. Oczywiście, nie wolno jeszcze sięgać po elektryczne obroże treningowe – te bowiem stosować można tylko i wyłącznie u tych psów, które ukończyły szósty miesiąc życia i są całkowicie zdrowe. Szkolenie psa zaczyna się od nauczenia go podstawowych komend. Pamiętać bowiem należy, że wszystkie niewłaściwe nawyki, których w przeciągu pierwszych miesięcy nabędzie pies będą w przyszłości przyczyną poważnych problemów natury wychowawczej, natomiast wyeliminowanie ich okaże się nie lada wyzwaniem. Działa to dokładnie w myśl znanego wszystkim doskonale powiedzenia – czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Kilkumiesięczna nauka elementarnych poleceń, a następnie wzmocnienie szkolenia obrożami elektrycznymi przynosi naprawdę znakomite efekty. Ponadto w taki sposób unika się też kłopotów, o jakich mowa była powyżej. Dzięki temu i właściciel, i jego pies zaoszczędzają sobie mnóstwa niepotrzebnych stresów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tresura psów i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *