Obroża antyszczekowa przydatna na wakacjach

Obroża antyszczekowa jest produktem, w który zaopatrzyć się powinni wszyscy właściciele psów. Co zabrać na wyjazd z psemNie ma bowiem takiego psa, który nie szczeka czy nie powarkuje – takie zachowania leżą w naturze tych zwierząt i każdy o tym doskonale wie. Chociaż natury zmienić się nie da, to jednak nie oznacza, że nie można nad pewnymi rzeczami pracować. Abstrahując jednakże od tego, koniecznie trzeba dodać, że obroże antyszczekowe są przydatne w bardzo wielu sytuacjach. Świetnym przykładem w tym miejscu są wakacyjne wyjazdy. W dzisiejszych czasach coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów i tym podobne nie ma nic przeciwko pobytowi w takich właśnie placówkach zwierząt domowych.

Rzecz jasna wiąże się to ze spełnieniem ze strony właściciela pewnych określonych warunków. Mówiąc w bardzo ogólnym skrócie, zwierzę koniecznie musi być zdrowe, a ponadto właściciel jest zobowiązany do wzięcia na siebie całej za nie odpowiedzialności. To natomiast oznacza między innymi to, że posiadacz psa ma zatroszczyć się o to, aby jego czworonożny pupil w żaden sposób nie przeszkadzał innym turystom. Przy tej zaś okazji najczęściej pojawiają się problemy związane właśnie ze szczekaniem. Nie wszyscy mają obowiązek tolerowania takich zachowań tylko z tego powodu, że pies to pies. Bardzo też różnie można to poza tym odbierać, mnóstwo osób w sytuacji, kiedy obcy pies na nie szczeka nie traktuje tego w jakichkolwiek pozytywnych kategoriach – i trudno się im dziwić. Dlatego też obroża antyszczekowa jest u psa bardzo mile widzianym dodatkiem. Dodatkowo kiedy wychodzi się z psem poza hotelowy pokój, należy nakładać mu kaganiec, o czym wiele osób po prostu nie pamięta, wychodząc z założenia, że ich pupil jest tak przyjaźnie nastawiony do otoczenia, że nie potrzebuje kagańca.

Tymczasem to błąd. Kaganiec w połączeniu z obrożą antyszczekową daje najlepsze z możliwych zabezpieczenie. W takim układzie nie ma możliwości, aby pies pozwolił sobie na ujadanie czy nawet na nieprzyjemne powarkiwanie. Jedna tylko w tym miejscu uwaga, a mianowicie taka, że zdecydowanie najlepiej jest zainwestować w obrożę z czujnikiem wibracji krtani – taka jest zdecydowanie najlepsza i najbardziej efektywna. Nie zachodzi tutaj bowiem żadne ryzyko, że pies zostanie ukarany za niewłaściwie zachowanie innego zwierzęcia, a tak się dzieje przy antyszczekowych obrożach wyposażonych w mikrofon.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczekanie psa, Tresura psów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *