Profesjonalne szkolenie psów

Szkolenie psa podzielić można na dwa rodzaje: profesjonalne – psy takie jak policyjne czy myśliwskie oraz szkolenie podstawowe – czyli dla właściciela psa domowego. Każdy pies powinien być jednak na tyle wyszkolony, by zawsze słuchał komend swojego psa. Dlatego właśnie tresura psa to podstawowa czynność jaką powinno się wykonywać w codziennym życiu z naszym czworonogiem.

Każdy doskonale wie o tym, że istnieją tak zwane psy do zadań specjalnych. Znakomitym przykładem mogą być w tym miejscu psy pracujące w policji. Oczywiście, nie każda rasa posiada do tego celu stosowne predyspozycje – w charakterze psów policyjnych zdecydowanie najczęściej występują owczarki niemieckie. Są to nie tylko bardzo bystre oraz niezwykle inteligentne zwierzęta.

Oprócz tego charakteryzują się tym, że są posłuszne, a ponadto bardzo podatne na szkolenia. A przecież psa do pracy w policji trzeba najpierw przeszkolić. Trwa to naturalnie jakiś czas, a zajmują się tym oczywiście profesjonaliści. Pies taki ze swoim policyjnym partnerem muszą tworzyć idealne zgrany duet, poza tym to coś więcej niż praca – autentycznie się przyjaźnią i sobie ufają.

To tutaj absolutna podstawa. W takim treningu wykorzystywane są rozmaite sposoby – dla przykładu sięgnąć czasem trzeba po specjalne obroże treningowe, nie mniej jednak w ostatnich latach okazała się to najskuteczniejszą metodą szkoleń psów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenie psów i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *