Sąsiad narzeka na szczekanie lub wycie psa ?

Twój pies kością niezgody z sąsiadami? Jest rozwiazanieMały pies to masa problemów – tego z pewnością nie trzeba tłumaczyć, gdyż każdy posiadacz czworonożnego przyjaciela bardzo dobrze o tym wie. Szczeniak często hałasuje, nadmiernie szczeka, gryzie co popadnie, praktycznie demoluje dom, w którym przebywa. Pies niestety nie rozumie naszych poleceń typu nie szczekaj. To po prostu do niego nie dociera. Co z tym zrobić? Co można na to poradzić? Jak wyperswadować tą manię nadmiernego hałasowania? Otóż, rozwiązanie jest z pewnością pracochłonne i nieco skomplikowane, jednakże bardzo efektywne. Oczywiście jest to trening w oparciu o najnowsze przybory techniczne, które ułatwią współpracę z naszym pupilem. Chodzi tutaj o elektryczne obroże antyszczekowe ułatwiające szkolenie i tresurę psa, który szczeka bądź wyje uprzykrzając życie nam lub sąsiadom.

Tego typu urządzenia ograniczają uporczywe szczekanie, a także wycie psa. Obroże antyszczekowe podzielić możemy na 3 rodzaje pogrupowane odnośnie ich działania, to jest: obroża działająca na zasadzie impulsu elektrostatycznego, obroża wysyłająca dawkę zapachową lub też sygnał ultradźwiękowy. Czasami w tym treningu obroża zostaje zastąpiona przez nadajnik, który zostaje umieszczony w obrębie bytu kilku psów i wtedy, gdy zaczną one szczekać, wydawać ultradźwięki – urządzenia rozpoczyna emitowanie nieprzyjemnych dla psa impulsów ultradźwiękowych. Do najbardziej skutecznych zaliczyć możemy obroże, które emitują impuls lub zapach. Istotną cechą, funkcją, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu obroży jest czujnik wibracji krtani, który to zapobiega włączeniu impulsów w przypadku szczekania innych psów. Obroże, które technicznie są bardziej zaawansowane pozawalają nam na automatyczny dobór impulsu przez zawarte oprogramowanie w obroży.

Na najwyższych poziomach zaawansowania technicznego baterie w obrożach zostały zastąpione poprzez małe akumulatory, które doładowuje się za pomocą specjalnego zasilacza. Gdy zamierzamy zakupić obroże antyszczekowe, zwróćmy również uwagę czy dany producent gwarantuje, iż sprzęt jest wodoodporny – szczególnie wtedy kiedy będzie on używany poza domem. Jak powszechnie wiadomo pies może przebywać na zewnątrz w różnych warunkach, jednakże ówczesny sprzęt nie zawsze jest na to przygotowany, dlatego warto o to zadbać. Producenci obroży antyszczekowych polecają głównie te modele, które są wyposażone w akumulatorki z tego względu, że modele wodoodporne, które posiadają baterie mogą zostać uszkodzone przy częstej wymianie baterii. To sprawi, iż do obroży może przedostać się woda co z kolei spowoduje, że tresura psa nie będzie możliwa poza domem.

Ciekawą propozycją jest jedna z tańszych obroży przeciw szczekaniu i wyciu psów – Innotek BC-50E oraz jej droższy odpowiednik z obrożą zasilaną akumulatorkiem Innotek BC-200E.

Obie obroże antyszczekowe Innotek posiadają certyfikat ECMA – czyli spełniają surowe normy bezpieczeństwa i jakości. O ile pierwsza z nich jest jedną z najtańszych markowych obroży przeciw szczekaniu o tyle druga to już prawdziwy Mercedes w tej klasie sprzętu. Z podobnych rozwiązań markowe obroże oferują również takie marki jak PetSafe, DT Systems czy też te droższe SportDOG i Dogtra.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obroże do tresury, Szczekanie psa i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *