Skuteczna nauka chodzenia przy nodze

Wiele właścicieli psów boryka się z problemem ciągnięcia na smyczy przez pupila. O ile w przypadku małego psa nie jest to uciążliwe to w przypadku większych pupili może spowodować, że spacer okaże się katastrofą. Producenci produktów dla zwierząt proponują różne rozwiązania, aby zapobiec takiej sytuacji.

Firma PMocne Szelki Easy Walk marki PremieretSafe proponuje bardzo skuteczne szelki EasyWalk do nauki chodzenia przy nodze. Szelki te dzięki zapięciu z przodu zmuszają ciągnącego się psa do skrętu ciała, co jest dla niego niewygodne. W rezultacie przestaje się on szarpać na smyczy. Produkt ten posiada wiele pozytywnych opinii jako bardzo skuteczny. Szelki występują w różnych rozmiarach o kolorach, więc z powodzeniem można je dobrać do wielkości pupila. Wykonane są z mocnego materiału poliestrowego, co powoduje, że są bardzo wytrzymałe a dzięki zapięciom typu klick można je bardzo szybko zdjąć.

Urządzenie Dog-E-Walk marki KarlieInnym polecanym produktem może być urządzenie Dog-e-Walk marki Karlie. Urządzenie to przypina się do psiej obroży a następnie do urządzenia przypina się smycz. W momencie, gdy pies pociągnie Dog-e-Walk wyemituje nieprzyjemny dla zwierzęcia ultradźwięk. W sytuacji pociągnięcia za smycz ultradźwięk nie zostaje emitowany. Natężenie dźwięku można regulować. Dog-e-Walk marki Karlie zasilane jest na popularną baterię 9V dostępną w sprzedaży w większości sklepów.

Obroża elektryczna PetSafe ST-70Do nauki chodzenie przy nodze można również użyć obroży do tresury o małym zasięgu np. PetSafe ST-70. Zestaw ten oferuje zasięg do 70 metrów co w zupełności wystarczy do nauki tej komendy. W momencie, gdy pies zaczyna się ciągnąć właściciel powinien wydać komendę oraz ostrzeżenie dźwiękowe. Gdy nasz pupil nadal ciągnie wysyłamy mu impuls korekcyjny. Pies szybko zacznie kojarzyć impuls lub sygnał obroży ze swoim niepożądanym zachowaniem a tym samym skoryguje niewłaściwe zachowanie.  Kilka upomnień wystarczy aby pies reagował na komendę lub ostrzeżenie dźwiekowe.

Przedstawione produkty cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli niesfornych czworonogów i cechują się wysoką skutecznością. Dzięki tym artykułom spacer stanie się przyjemnością i dla pupila i dla właściciela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obroże do tresury, Tresura psów i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *