Spacery z psem

Przy okazji wyjścia z psem na spacer bardzo często załatwiamy parę różnych spraw, dla przykładu zakupy. Musimy więc zadbać o odpowiednie szkolenie psa w tym zakresie, aby ten potrafił zachować się w sytuacjach, gdy zostaje przez chwilę sam. Ten nie może przede wszystkim usilnie starać się zerwać ze smyczy, szarpać jej oraz nie może szczekać na przechodniów.

Oczywiście, wejście z psem do sklepu jest zabronione (no chyba, że jest to pies przewodnik należący do osoby niepełnosprawnej), dlatego też obrazek czworonoga przywiązanego na parę chwil do słupka przed sklepem jest widokiem bardzo często spotykanym. Nie każdy jednak pies czeka spokojnie na swojego właściciela, a zaczyna za to wściekle ujadać, strasząc tym samym przechodniów. Właściciele tych czworonogów pamiętać powinni o tym, że takie zachowanie ich pupili jest niedopuszczalne.

Przede wszystkim pies powinien mieć kaganiec. Nie mniej jednak nawet i kaganiec nie wyeliminuje warczenia – warto zatem pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu zwierzęcia w obrożę antyszczekową posiadającą czujnik wibracji krtani. Kiedy wykryje ona zatem warczenie, reaguje poprzez uwolnienie impulsu elektrostatycznego powodującego u psa bardzo nieprzyjemne (chociaż niebolesne) doznania polegające na skurczu mięśni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczekanie psa, Szkolenie psów i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *