Jeśli pies nie daje spać i szczeka całą noc …

Głośny, godzinami szczekający pupil jest uciążliwy dla najbliższego otoczenia. Nie rzadko staje się nie lada problemem dla właściciela. Sąsiedzi nie są tak wyrozumiali w stosunku do naszego ulubieńca jak my. Notorycznie zwracają nam uwagę albo zgłaszają zakłócanie spokoju do straży miejskiej, która może ukarać nas mandatem. Czasami nawet najbardziej grzeczny pies potrafi godzinami ujadać podczas nieobecności właściciela. Niestety w takiej sytuacji nie ma jak reagować i karcić psa za takie zachowanie. Gdy zmęczenie psa przed naszym wyjściem nie daje pożądanych rezultatów warto zastanowić się nad urządzeniem jakim jest obroża antyszczekowa dla psa.

Obroża antyszczekowa marki PetSafe Obroża przeciw szczekaniu czasem jest jedynym sposobem na uspokojenie psa podczas naszej nieobecności. Urządzenie to rozpoznaje szczekanie za pomocą dwóch czujników: mikrofonu oraz czujnika wibracji krtani. Modele wykrywające szczekanie poprzez drgania krtani są skuteczniejsze i nie istnieje obawa, że wyłapią szczekanie psa znajdującego się w pobliżu i wyślą impuls bez takiej konieczności. Producenci oferują obroże wyposażone wibrację, dźwięk i impuls korekcyjny. Te są najbardziej skuteczne.  Zależnie od modelu, obroża automatycznie ustawia impuls lub ustawiamy go ręcznie po wcześniejszej obserwacji psa. Funkcja automatyczna dopasowuje poziom impulsu w zależności od tego kiedy pies zareaguje na korekcje. W wielu przypadkach po wstępnym okresie szkolenia wystarczy aby pies miał tylko odbiornik założony na szyi aby całkowicie unikał szczekania. Nie oznacza to, że pies nie może szczekać nosząc obroże. Zdecydowana większość urządzeń reaguje tylko na „uporczywe szczekanie” co oznacza, że nasz pupil musi szczekać przez pewien czas ciągle aby uruchomić urządzenie.

Szkolenie psa z antyszczekaczem marki PetSafe Dla mniejszych lub schorowanych zwierząt na rynku dostępne są stacjonarne antyszczekacze działające na zasadzie ultradźwięków jak również modele obroży, które zamiast impulsu korekcyjnego posiadają wibrację, ultradźwięki lub wypuszczają nieprzyjemną woń. Niestety w przypadku temperamentnych pupili taka obroża może nie zdać egzaminu ponieważ bodziec jest zbyt słaby i pies może na niego nie reagować. Urządzenia stojące mogą być również przydatne w przypadku gdy szczekanie psa sąsiada z działki obok nie daje nam spokoju. Antyszczekacz wykrywa szczekanie z odległości 15 metrów i wysyła nieprzyjemne dla psa ultradźwięki. Gdy upominanie sąsiada nie daje rezultatu można spróbować zastosować takie rozwiązanie.

Oprócz urządzeń antyszczekowych jakim jest obroża elektryczna przeciw szczekaniu warto poświęcić więcej uwagi naszemu pupilowi bo być może czas spędzony z właścicielem stanie się lekarstwem na uciążliwe szczekanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obroże do tresury, Szczekanie psa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *