Systemy treningowe dla psów

Systemy pomagające w szkoleniu psaW dzisiejszych czasach sklepy internetowe, ale i stacjonarne oferują szeroką gamę elektronicznych systemów do tresury psów. Kupując dla swojego pupila elektroniczną obrożę treningowa, właściciel powinien mieć na uwadze kilka bardzo istotnych aspektów. Oczywiście, urządzenie musi posiadać certyfikat bezpieczeństwa i pochodzić z godnego zaufania źródła. Poza tym nie wolno zapominać o tym, że obroże treningowe przeznaczone dla psów dużych nie nadają się dla tych małych – nie można zatem stwierdzić, że żadna to różnica, bo różnica jest, i to spora. Przede wszystkim mały pies nie będzie w stanie unieść ciężaru obroży przeznaczonej dla przedstawiciela rasy dużej. Inne jest tutaj także natężenie impulsów i tym podobne. Poza tym wiele osób wychodzi też z założenia, że skoro została zakupiona taka obroża elektroniczna, to problem szkolenia mają z głowy.

To nieprawda, elektroniczna obroża to uzupełnienie szkolenia psa, jedno z wielu narzędzi – nie zwalania zatem właściciela z obowiązku nauczenia swojego pupila elementarnych komend, pies musi je mieć bardzo dobrze opanowane. Szkolenie psa opierające się przede wszystkim z komend powinno zacząć się już od momentu gdy pies ukończy kilka tygodni życia. Jeżeli potrafi reagować na swoje imię powinien też w miarę szybko przyswoić podstawowe komendy jak np. SIAD, NIE WOLNO, DO NOGI itp.

Trening z elektroniczną obrożą można zacząć gdy pies ukończy sześć miesięcy. Wtedy też możemy wyeliminować jego złe zachowania. Często psy uciekają na spacerach gdy tylko poczują nieco swobody, ciągną na smyczy bądź chociażby skaczą na naszych gości. Takie nawyki najłatwiej i najszybciej wyeliminować właśnie za pomocą obroży treningowej. Psy są też na tyle inteligentne, że kojarzą noszenie obroży z nieprzyjemnym bodźcem w związku z czym zakładajmy mu obrożę zawsze wtedy gdy wychodzimy na spacer. Pies będzie czuł respekt i swoje zachowanie dostosuje do naszych komend. Szkolenie psa z elektroniczną obrożą daje znakomite efekty na długie lata.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obroże do tresury, Szkolenie psów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *