Systemy treningowe do szkolenia psów

Systemy elektronicznej obroży dla psaNarzędzia elektryczne są dzisiaj dla nas bardzo ważne, ponieważ niejednokrotnie w znacznym stopniu ułatwiają nam życie. Tak samo jest w przypadku, kiedy posiadamy pupila w postaci psa. Jak każdy właściciel wie, nie zawsze nasz pupil będzie bez oporów wykonywał nasze polecenia czy trzymał się zakazów. Najczęściej właśnie z zakazami jest problem. Jak bowiem skutecznie zniechęcić psa do wchodzenia w rabatki czy do pewnych pomieszczeń w mieszkaniu? Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ nawet, jeśli nauczymy go tego, to podczas naszej nieobecności możemy być pewni, że zakazy zostaną złamane. Jednak elektronika doskonale zastąpi nas podczas nieobecności w domu. Mowa tutaj o systemach, jakimi są obroże elektroniczne dla psów, obroże antyszczekowe oraz niewidzialne ogrodzenia.

Obroża elektroniczna składa się ze zwykłego paska na szyję, do którego przymocowany jest nadajnik. Właściciel psa ma zaś do dyspozycji pilota zdalnego sterowania, który umożliwia kontrolowanie funkcji obroży nawet z dużych odległości. Wtedy może podać psu ostrzegawczy sygnał dźwiękowy bądź impuls elektrostatyczny napinający psu mięśnie.  Obroże antyszczekowe wykorzystują czujnik wibracji krtani, który rozpoznaje szczekanie psa. Właściciel psa może ustawić poziom natężenia impulsu tak aby dobrać go do temperamentu psa. Kiedy obroża wykryje drgania, po określonym czasie zacznie generować nieprzyjemne dla psa impulsy elektrostatyczne. To powinno spowodować zaprzestanie szczekania. Obroże takie znajdują swoich sympatyków szczególnie wśród posiadaczy czworonogów, którzy mieszkają w domach wielorodzinnych czy blokach, ponieważ sąsiedzi mogą uskarżać się na uporczywe szczekanie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest z pewnością niewidzialne ogrodzenie. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się możliwość zbudowania bariery nieprzekraczalnej przez psa, ale jednocześnie zupełnie niezauważalnej dla nas. Otóż wystarczy w ziemi rozprowadzić drut wyznaczający granicę, której pies ma nie przekraczać. Resztą zajmie się sama obroża. W momencie, kiedy pies zbliży się do niewidzialnego ogrodzenia, czujniki w obroży wykryją ten fakt i uruchomi się alarm dźwiękowy, który pies powinien skojarzyć z dokuczliwym impulsem elektrostatycznym, co zniechęci go do przejścia dalej. Obroże elektroniczne mogą także w znacznym stopniu ułatwić oduczanie psa niechcianych nawyków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obroże do tresury, Szczekanie psa, Tresura psów i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *