Szkolenie psa z obrożą antyszczekową

Oducz psa uporczywego szczekania i wycia

Osoby pragnące odzwyczaić swojego psa od nadmiernego szczekania i warczenia bardzo często decydują się na elektryczne obroże antyszczekowe. Jest to ogólnie rzecz biorąc bardzo dobry wybór, ponieważ takie obroże są wyjątkowo skuteczne i efektywne. Nie mniej jednak pamiętać trzeba o przestrzeganiu w tym zakresie kilku zasad. Przede wszystkim tego rodzaju obroża nie może być stosowana u psa, który nie skończył jeszcze szóstego miesiąca życia albo któremu cokolwiek dolega. Zwierzę musi być nie tylko zdrowe, ale i w odpowiednim wieku. Oprócz tego obrożę trzeba dostosować do masy i wielkości psa – to bardzo ważne.

Obroża przeznaczona dla przedstawiciela dużej czy średniej rasy nie będzie odpowiednia dla małego czworonoga – stanie się dla niego zbyt dużym obciążeniem, a w takiej sytuacji o efektywnym treningu nie ma nawet mowy. Rzecz jasna stosować należy obroże tylko znanych firm i kupione u autoryzowanych sprzedawców, tylko takie posiadają wszelakie wymagane atesty gwarantujące bezpieczeństwo. Przy zakupie obroży antyszczekowej wiele osób decyduje się na obrożę elektryczną. Dziwić się temu nie ma co, ponieważ produkty te posiadają wiele zalet. Ich zasada działania bazuje na wytwarzaniu niegroźnego, aczkolwiek nieprzyjemnego dla psa impulsu elektrostatycznego w momencie, kiedy zwierzę zaczyna szczekać albo warczeć. Ogromną zaletą tych obroży jest to, że są one wyposażone w specjalne czujniki, które reagują na wibracje krtani.

To stawowi gwarancję, iż pies nie zostanie ukarany impulsem w sytuacji, kiedy szczeka inny pies. To ogromny plus, bo pies będzie wiedział, za co konkretnie został skarcony. Chociaż wysokiej klasy obroża elektryczna tanim produktem nie jest, to taki zakup pomimo tego kalkuluje się. Nie ma tutaj bowiem konieczności wymieniania pojemników ze sprayem, jak to ma miejsce w przypadku obroży sprayowych, a nikt przecież pojemników tych za darmo nie rozdaje. Baterie w obrożach elektrycznych albo są wymienne, albo wymagają ładowania co jakiś czas – kiedy potrzebne jest ładowanie, na wyświetlaczu pokazuje się stosowna informacja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczekanie psa, Tresura psów i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *