Szkolenie psów nadpobudliwych

Przy szkoleniu psów o niespożytej ilości energii musimy naładować się równie wysoką ilością takowej energii. Niestety chodzi tu o siłę i psychiczną i fizyczną. Przy takim psie należy wykazać się inwencją twórczą i przerodzić szkolenie w zabawę.

Musimy także wykazać się wzmożoną cierpliwością. Ciężko jest zwrócić uwagę nadpobudliwego psa na swoją osobę. Dlatego warto przed rozpoczęciem szkolenia wyjść z psem na dłuższy spacer, żeby mógł pobiegać. Warto też porzucać mu ulubioną zabawkę, by mógł pobiegać za nią. Przy okazji można już ćwiczyć komendę „aport”.

Jeśli jednak nie radzimy sobie z naszym psem, a wkładamy w szkolenie całe serce i umysł, należy sięgnąć po elektroniczną obrożę wspomagającą tresurę. Dzięki niej możemy właśnie zwrócić uwagę psa na siebie. Najczęściej spotykanym problemem podczas szkolenie jest to, że pies „olewa” to co do niego mówimy. Obroża treningowa – elektroniczna pomoże poprzeć każą komendę słowną odpowiednim bodźcem zwracającym uwagę naszego psa. Oczywiście taką obrożę trzeba stosować rozsądnie i nie traktować jej jako przedmiotu do karania psa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenie psów i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *