Tresura z obrożą antyszczekową


Obroża antyszczekowa to urządzenie mogące pomóc w ograniczeniu nadmiernej aktywności wokalnej naszego psa. Jednymi słowy potrafi wyeliminować nadmierne szczekanie bądź ujadanie w niewłaściwych momentach. Wiele osób jeszcze o tym nie słyszało, lecz warto wiedzieć, że taka obroża jest w Polsce dostępna. To co należy też wiedzieć, to na pewno to, że obroża antyszczekowa wspomaga szkolenie psa – nie wyszkoli go za nas samych.

Założenie takiej obroży nie naprawi za nas problemu. Tak samo sprawa przedstawia się w przypadku niewidocznego ogrodzenia czy też obroży elektronicznej do tresury. Są to narzędzia pomocnicze, więc nie wolno psa zostawić w pierwszych dniach noszenia takiej obroży „samopas”. To co należy zrobić jeszcze przed założeniem obroży antyszczekowej, to nauka komendy „cicho” lub innej, krótkiej, którą pies odbierze jako zakaz szczekania w danym momencie.

Pierwsze dwa dni z obrożą antyszczekową są bardzo ważne. Pies oswajać się będzie na razie z samym urządzeniem. Dlatego należy założyć mu taką obrożę kompletnie wyłączoną. Dla osób, które na tresurze nie znają się zbyt bardzo, polecane są obrożę, które automatycznie do intensywności szczekania dobierają poziom impulsu elektrostatycznego. Jeśli już obroża skoryguje zachowanie psa, warto właśnie wydać znaną mu komendę np. „cicho”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczekanie psa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *